Piękne loki bez użycia ciepła – metody bezszkodowe

Włosy

Piękne loki bez użycia ciepła – metody bezszkodowe

Piękne, bujne loki to marzenie wielu kobiet. Jednak częste korzystanie z prostownic, lokówek czy suszarek naraża nasze włosy na uszkodzenia, przesuszenie i łamliwość. Na szczęście istnieją też metody bez użycia ciepła, które pozwalają nam osiągnąć ten sam efekt, jednocześnie chroniąc nasze włosy przed uszkodzeniami. Dziś podpowiem Wam kilka takich metod, które są bezpieczne i łatwe do wykonania w domowym zaciszu.

  1. Metoda papilotów

Metoda papilotów to jedna z najstarszych i najprostszych technik, która pozwala uzyskać piękne loki bez użycia ciepła. Wystarczy zwinąć kosmyki włosów na papiloty (można je zakupić w sklepach kosmetycznych lub zrobić samemu z gazet) i zostawić na kilka godzin lub na całą noc. Efekt? Naturalne, miękkie loki, które utrzymują się przez długi czas.

  1. Metoda sianokiszonki

Ta metoda może wydawać się nieco nietypowa, ale warto jej spróbować. Polega na nawinięciu wilgotnych włosów na plastikowe rurki (np. po papierze toaletowym) i utrzymywaniu ich w takiej pozycji przez kilka godzin. Włosy nabierają wtedy naturalnych fal, a efekt utrzymuje się przez kilka dni.

  1. Metoda “upięcia na nogę”

Ta metoda jest znana od lat i polega na wiązaniu wilgotnych włosów na wysokim koku. Im wyższe upięcie, tym większe loki. Włosy powinny być kręcone na palcach i utrzymywane w takiej pozycji przez kilka godzin, np. przez całą noc. Po rozpuszczeniu włosy będą miały naturalne, piękne loki.

  1. Metoda plecionek

Jeśli lubisz efekt drobnych, falowanych loków, to ta metoda jest dla Ciebie. Polega na wpleceniu małych plecionek we włosy. Po kilku godzinach lub na całą noc można je rozpuścić i cieszyć się efektem. Ten sposób daje bardzo naturalne i efektowne loki.

  1. Metoda chusteczki

Ta metoda jest również prosta i dostępna dla każdego. Wystarczy rozwiesić wilgotne włosy na chusteczkach higienicznych (np. papierowych) i zostawić je w takiej pozycji przez kilka godzin. Po zdjęciu chusteczek włosy będą miały delikatne, naturalne fale.

  1. Metoda loczkowania włosów

Jeśli masz kręcone włosy i chciałabyś je wzmocnić i podkreślić, ta metoda jest dla Ciebie. Polega na nawijaniu cienkich pasemek włosów na mocno zaciskane klamerki. Włosy powinny pozostać w takiej pozycji przez kilka godzin, a po rozpuszczeniu otrzymasz piękne, zdefiniowane loki.

  1. Metoda koktajlu mlecznego

Ten przepis na piękne loki jest idealny dla posiadaczek falowanych i kręconych włosów. Wystarczy połączyć równą ilość mleka i wody w sprayu i spryskiwać nim włosy od nasady do końcówek. Następnie zwinąć włosy na papilotki i zostawić na kilka godzin lub na całą noc. Po odsunięciu papilotek włosy będą miały piękne, naturalne loki.

Podsumowując, nie musisz niszczyć swoich włosów za pomocą wysokich temperatur, aby uzyskać efektowne loki. Dzięki ww. metodą bez użycia ciepła możesz cieszyć się pięknymi, naturalnymi loki bez obawy o szkodzenie swoim włosom. Wypróbuj jedną z tych metod i odkryj, jak łatwo możesz osiągnąć wymarzoną fryzurę bez ryzyka uszkodzeń!